Meble,
na tym się znamy

Już od ponad 30 lat oferujemy naszym klientom funkcjonalny design, wysoką jakość produktów i niezawodną obsługę.

Meble FORTE są na
eskpozycjach największych
sieci handlowych

i sklepów meblowych w niemal całej Europie
oraz wielu krajach poza nią.

32

lata na rynku

do 45

krajów na całym świecie

sprzedajemy nasze meble

90% około

sprzedaży stanowi eksport

Nasi klienci różnią się od siebie, więc ofertę dopasowujemy do ich potrzeb.

Zespół naszych projektantów i ekspertów od rozwoju produktu nie ustaje w badaniu zmieniających się potrzeb konsumentów, poszukiwaniu nowych rozwiązań, nietuzinkowych dekorów i funkcjonalności. W ich głowach rodzą się pomysły, z których powstają projekty, a potem gotowe kolekcje – zawsze z troską i szacunkiem dla środowiska naturalnego, z uwzględnieniem najwyższych standardów jakościowych i etycznych.

  • około 2,5 mln sztuk mebli sprzedaliśmy w 2022 roku
  • około 3 000 wzorów mebli jest na stałe w naszej ofercie
  • 600 nowych wzorów mebli co roku wprowadzamy do oferty

Posiadamy trzy nowoczesne fabryki mebli, zlokalizowane w północno-wschodniej Polsce. Nieustannie podążamy za zmieniającą się technologią, dbamy o stałą modernizację parku maszynowego poszczególnych fabryk, inwestujemy w digitalizację i automatyzację procesów.

Pracę w naszych fabrykach wspierają:

  • 7 automatycznych linii cięcia płyty
  • Zautomatyzowany system pakowania okuć meblowych
  • 22 nowoczesne roboty
  • 5 automatycznych linii pakujących meble

W 2018 roku w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej otworzyliśmy własną fabrykę płyt wiórowych TANNE.

Nasza fabryka płyty wiórowej jest jedną z najnowocześniejszych inwestycji ostatnich lat w branży meblarskiej w całej Europie jeśli chodzi standardy środowiskowe.

W fabryce płyty wiórowej posiadamy własne laboratorium, w którym przeprowadzamy testy i badania naszych produktów, aby mieć pewność, że spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.

W styczniu 2022 roku laboratorium TANNE otrzymało akredytację Polskiego Centrum Akredytacji na badanie emisji formaldehydu metodą PN EN 717-1:2006. Jest to formalne, państwowe potwierdzenie wysokiej jakości usług i kompetencji naszego zespołu, ponadto daje nam możliwość przeprowadzania badań i certyfikowania wyrobów drewnopochodnych również spoza Grupy FORTE. Jesteśmy pierwszą firmą z branży produkcji wyrobów drewnopochodnych, która uzyskała taką akredytację.

W celu uzyskania dodatkowych informacji oraz dokładnej oferty badań zachęcamy do kontaktu z przedstawicielkami naszego laboratorium.

Dbamy o produkt na każdym etapie jego powstawania, począwszy od kontroli materiałów do produkcji, poprzez projektowanie zgodne
z wymaganiami europejskich norm bezpieczeństwa, codzienny monitoring jakości, aż po dostawę do klienta.

Utrzymywanie wysokich standardów jakościowych i zapewnienie bezpieczeństwa użytkowania produkowanych mebli jest dla nas priorytetem.

Przy fabryce w Ostrowi Mazowieckiej posiadamy nowoczesne centrum logistyczne z magazynem wysokiego składowania.

To jeden z elementów, które czynią z nas elastycznego dostawcę, ze sprawną obsługą i szybką realizacją dużych zamówień.

Jesteśmy blisko naszych klientów

Na naszych najważniejszych rynkach, m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii, posiadamy własne organizacje handlowe, dzięki czemu oferujemy współpracującym z nami sklepom lokalne wsparcie. Obsługujemy klientów w ich rodzimych językach, co ułatwia komunikację i pozwala na lepsze zbudowanie relacji.

W niemieckim mieście Bad Salzuflen wybudowaliśmy halę wystawienniczą o powierzchni ekspozycyjnej ponad 4 tys. m2 i co roku podczas najważniejszych imprez targowych spotykamy się tutaj z naszymi Partnerami, żeby zaprezentować nową ofertę i porozmawiać o możliwościach rozwoju współpracy.

Umacniamy swoją pozycję również na rynkach azjatyckich. W 2017 roku w Indiach wspólnie z Grupą ADVENTZ stworzyliśmy spółkę joint venture FORTE FURNITURE PRODUCTS INDIA PRIVATE LIMITED z siedzibą w Chennai.

Posiadamy tam zakład produkcyjny i sieć sprzedaży. Meble z indyjskiej fabryki trafiają na rynki Azji, m.in. indyjski, pakistański i malezyjski.

FORTE to firma o wieloletnich tradycjach przedsiębiorczości. Dziś jesteśmy czołowym europejskim producentem mebli do samodzielnego montażu. Można by pomyśleć, że podróż do tego miejsca rozpoczęliśmy w roku 1992, kiedy to Maciej Formanowicz założył FORTE, a firma rozpoczęła działalność produkcyjną…
A jednak ta historia zaczyna się znacznie wcześniej. W 1917 roku urodził się Mieczysław Formanowicz, który dał podwaliny pod stworzenie FORTE.

Mieczysław Formanowicz całą swoją działalność zawodową poświęcił meblarstwu. Przez ponad 40 lat pracy rozwijał i modernizował fabryki mebli z całej Polski. Swoją wiedzą dzielił się, organizując szkolenia dla kilku pokoleń pracowników branży meblowej oraz publikując książki i artykuły o tematyce meblarskiej. Zamiłowanie do tworzenia mebli przekazał synowi Maciejowi – założycielowi FORTE oraz wnuczce Marii, która od kilkunastu lat współtworzy firmę.

Wszyscy moi przodkowie od Antoniego do Mieczysława, osiem pokoleń, byli przedsiębiorcami na miarę swojego czasu.

Jeden był szewcem, drugi zdunem, kolejni: kołodziejem, stelmachem, przedsiębiorcą zbożowym. Zatrudniali mistrzów, czeladników i uczniów. Nic dziwnego, że nie tylko ja, ale obecnie również moja córka, włączyliśmy się do tego łańcucha rodzinnych tradycji.

Maciej Formanowicz

Jesteśmy firmą rodzinną, z perspektywą prowadzenia biznesu
z pokolenia na pokolenie. To daje nam siłę i wyróżnia na tle innych przedsiębiorstw. Wielopokoleniowość, która w pracy podobnie jak
w rodzinie ma mnóstwo zalet, widoczna jest nie tylko w Zarządzie firmy.

 

  • W FORTE pracuje wiele rodzin, czasem nawet kilka ich pokoleń.
  • Młodzi rodzice mogą w pełni skupić się pracy, gdy ich dzieci spędzają czas na nauce i zabawie w przyzakładowych przedszkolach „Żółty Słonik”.
  • Pamiętamy o rodzinach naszych pracowników, udostępniając im szereg benefitów, takich jak na przykład dofinansowanie kolonii.